Kupujemy helikoptery dla ukraińskich służb specjalnych!

Powołaliśmy do życia akcję “Polska Zrzutka Obywatelska: Zbroimy Ukrainę”, żeby dać Wam możliwość bezpośredniego wpływu na losy wojny. Wzmocnijmy razem siły militarne ukraińskiego wojska! Chcemy regularnie kupować skuteczną broń, która pomoże bronić naszych Sąsiadów i odeprzeć rosyjskich bandytów z terenów Ukrainy. Pomóżcie nam pomagać Ukrainie! Zróbmy to razem!

Na rozgrzewkę wybraliśmy śmigłowiec na użytek Głównego Urzędu Wywiadowczego w Ukrainie (GUW). Chcemy kupić trzy sztuki. Sprzęt posłuży do ewakuowania rannych żołnierzy z pola walki. To broń do ratowania. Będą broniły ukraińskich żołnierzy przed śmiercią. Kupmy je! Potem będą armaty albo coś równie wystrzałowego, ale najpierw śmigłowiec. Będziemy kupować to, co potrzebne, żeby bronić wolnej, demokratycznej Ukrainy, a przede wszystkim życia naszych ukraińskich Sąsiadów!

cb664ec6b36f6eb8.jpeg

Helikopter Ми-2АМ-1 z wyposażeniem medycznym. To sprawdzona konstrukcja, zmodernizowana i przystosowana do obecnych potrzeb. Niższa cena helikoptera wynika z faktu, że sprzęt produkowany jest w Ukrainie, na specjalnych warunkach. Zlokalizowanie produkcji na terenie Ukrainy oznacza także łatwy i tani sposób serwisowania i dostęp do części zamiennych, a w warunkach wojennych, to jest bardzo ważne! Co więcej, kupując śmigłowiec od ukraińskiej firmy, wspieramy tamtejszy przemysł, który daje zwykłym ludziom zatrudnienie. To ważne, bo wojna uderzyła w ukraińską gospodarkę i pozbawiła wielu ludzi pracy.

nbc9d67816277f4a.jpeg

Koszt zakupu helikoptera to 570 000 $. Zdecydowaliśmy, że rozsądnie będzie przeliczyć tę kwotę z niewielką górką ze względu na możliwe zmiany kursu waluty, więc ustawiamy zrzutkę na 2.700.000 za jedną sztukę. Razem to 8 100 000 zł.

Fundusze, jakie uda się zebrać w ramach zbiórki, zostaną przeznaczone na zakup helikopterów albo części do helikopterów o wartości równej pozyskanej w ten sposób kwocie. Jeżeli pozyskane ze zbiórki środki będą przekraczały 8 mln. 100 tys. zł – nadwyżka zostanie przeznaczona na zakup dodatkowych części zamiennych.

Rozmowa z dowódcą jednostki śmigłowcowej, do której trafią kupione helikoptery:

 

 

Generał Polko o tym, jak ważna jest możliwość ewakuowania rannych żołnierzy z pola walki: